A16z, NFT altyapı girişimi için 25 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu yönetiyor Co:Create

A16z, NFT altyapı girişimi için 25 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu yönetiyor Co:Create

www.theblockcrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Hızlı alma

  • Co:Create, NFT projeleri için bir altyapı katmanı oluşturmak için 25 milyon dolar topladı.
  • İçerik oluşturucuların ve markaların yerel belirteçlerini başlatmalarına ve DAO’ları yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlar.

NFT projelerinin belirteçleri başlatmasına ve DAO’ları yönetmesine yardımcı olmak için bir altyapı protokolü oluşturan bir kripto girişimi olan Co:Create, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki bir tohum turunda 25 milyon dolar topladı.

Diğer yatırımcılar arasında Tom Brady’nin NFT platformu Autograph, Packy McCormick’in Not Boring Capital, FTX Ventures’ın Amy Wu, VaynerFund ve NFT fraksiyonelleştirme platformu Fractional.art ve Nike tarafından satın alınan NFT stüdyosu RTFKT’nin arkasındaki ekipler yer alıyor.

‘Damlanın ötesinde’

Co:Create, şu anda geliştirilmekte olan protokolünün, NFT projelerinin “düşüşün ötesine geçmesine”, yani yalnızca dijital koleksiyon ürünleri yaratmanın ve bunları satmanın ötesine geçmesine yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor.

Co:Create’in kurucu ortağı ve CEO’su Tara Fung, The Block’a bir röportajda “Geleceğin merkezi olmayan markalarını desteklemek istiyoruz” dedi. “NFT artı değiştirilebilir yerel jeton ve DAO kombinasyonu, NFT projelerinin ve web3 markalarının tüm potansiyelini ortaya çıkaracaktır.”

Fung, NFT’lerin sadece dijital koleksiyonlardan daha fazlası olduğunu söyledi. Bir oyun, bir etkinlik, bir deneyim veya diğer mal ve hizmetler gibi belirli avantajların kilidini açmak için kullanılabilen “programlanabilir varlıklar”dır.

Bir NFT projesi kendi tokenini çıkarırsa, NFT sahiplerine ek olarak topluluğunu da büyütebileceğini söylemeye devam etti. Fung, herkes ApeCoin satın alıp Bored Ape topluluğunun bir parçası olabileceğinden, Bored Ape ekosistemini koleksiyon sahiplerinin ötesine genişletmeye yardımcı olan ApeCoin’in yakın zamanda piyasaya sürülmesine bir örnek verdi.

Co:Create protokolü, esas olarak projelerin NFT’leri basmak ve yerel tokenlerinde ödenecek telif ücretlerini kontrol etmek için kullanabilecekleri bir akıllı sözleşmeler platformu sağlayacaktır.

Fung, protokolün ilk sürümünün bu davayı başlatacağını ve ana ağın daha sonra izleneceğini de sözlerine ekledi.

Fung, Co:Create’in beta lansman ortakları hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak “mavi çipli projeler” katılmak isterse, platformun onları dahil etmeye karar vereceğini söyledi.

Co:Create, Nike ve Gucci gibi web3’ü keşfeden büyük moda markalarını da desteklemeyi planlıyor. Fung, firmanın zaten bu tür birkaç markayla görüşme halinde olduğunu söyledi. Her web2 şirketi web3 araçlarını ve teknolojilerini benimseyeceğinden, “artık bir internet şirketi olmadığı gibi, sonunda web3 şirketi diye bir şeyin olmayacağına” inanıyor.

DAO planları

Co:Create şu anda geliştirmeye odaklanmış durumda. Fung, yeni fonlama ile projenin mevcut 10 kişilik ekibini ikiye katlamayı ve protokolü için markalar ve yaratıcılarla ortaklıklar imzalamayı planladığını söyledi.

Sonunda, Co:Create, bir DAO’ya dönüştürmeyi ve protokolün yönetimini NFT projelerinden oluşan bir topluluğa devretmek için CO olarak bilinen kendi yerel belirtecini başlatmayı planlıyor. Co:Create şu anda Gesso Labs’ın bir parçasıdır (İtalyanca tebeşir anlamına gelen “Jesso” olarak telaffuz edilir).

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.