a16z Crypto, web3 odaklı bir akademik araştırma laboratuvarı kuruyor

a16z Crypto, web3 odaklı bir akademik araştırma laboratuvarı kuruyor

www.theblockcrypto.com

46 m

Okuma süresi: ~2 m


Girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z), hızla büyüyen dijital varlık endüstrisinin karşı karşıya olduğu araştırma sorunlarıyla mücadele etmeye adanmış yeni bir akademik laboratuvarın lansmanı ile kripto pazarının derinliklerine dalıyor.

a16z Crypto Research olarak adlandırılan yeni birim, hem Stanford hem de Columbia’da profesör olan oyun teorisinde önde gelen bir akademik uzman olan Tim Roughgarden tarafından yönetilecek. Geçen yıl a16z’ye araştırma danışmanı olarak katıldı ve şimdi araştırma başkanı unvanını alacak.

Roughgarden’ın amacı, firma içinde, Google’ın ana şirketi Alphabet’in yapay zeka araştırma yan kuruluşu olan Bell Labs veya DeepMind’e benzer, üniversite benzeri bir çaba yaratmaktır.

Andreessen Horowitz’in genel ortağı Ali Yahya, The Block ile yaptığı röportajda, “Web3’ün bilgisayar bilimi, finans, ekonomi ve beşeri bilimlerden fikirleri bir araya getiren yeni bir bilimsel atılım olduğu açıktır,” dedi.

Yeni laboratuvar, ana akım kripto benimseme arayışının karşılaştığı temel araştırma sorunlarını belirlemeyi ve ele almayı amaçlayacaktır. Bazı durumlarda grup, a16z portföy şirketlerinin işlerini büyütmelerine yardımcı olabilecek yeni araçlar geliştirebilir. Yatırım firması Paradigma da benzer bir strateji izledi. Örneğin, Paradigm kısa süre önce Rick ve Morty’nin ortak yaratıcısı Justin Roiland ile değiştirilemez token (NFT) satışları için yeni bir mekanizma üzerinde çalıştı.

A16z, konuşlandırılabilir kod ve teknolojiye katkıda bulunabilecek ve daha geniş akademik araştırma alanı üzerinde bir etkiye sahip olabilecek araştırma atılımlarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Grup, yalnızca bilgisayar bilimi veya mühendislik alanlarındaki konulara odaklanmayabilir ve NFT’lerin sanat tarihi bağlamında nasıl düşünülmesi gerektiği veya merkezi olmayan özerk organizasyonların siyaset bilimi üzerindeki etkisi gibi konuları da keşfedebilir.

“Capital ‘R’ Research,” diyen Roughgarden, ekip üyelerinin ilgili araştırma ödüllerini kazanmasını ve hakemli dergilere katkıda bulunmasını istediğini de sözlerine ekledi. “Ana adım, şu anda 2030’da lisans öğrencilerine öğretilecek olan temel işleri yapma fırsatının olmasıdır” dedi.

Yeni takımda Roughgarden’a katılanlar, özgeçmişi sosyal ağ gizliliği ve kripto protokollerini kapsayan akademik araştırmacı Joe Bonneau, Standard PhD öğrencisi ve NFT ürün tasarımı uzmanı Scott Kominers ve daha önce Diem blok zinciri projesi için araştırma bilimcisi ve kriptograf olan Valerie Nikolanko. .

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.