7.5 Milyar Dolarlık ETH Aylar İçinde Büyük Borsalardan Düştü; Bu Fiyat için Yükseliş İşareti Olabilir

7.5 Milyar Dolarlık ETH Aylar İçinde Büyük Borsalardan Düştü;  Bu Fiyat için Yükseliş İşareti Olabilir

u.bugün

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


IntoTheBlock’a göre, Ocak ayından bu yana yaklaşık 7,5 milyar dolarlık ETH (mevcut döviz kuruyla) merkezi borsalardan ayrıldı. Zincir içi analitik firması, 2022’de sadece dört ayda yaklaşık 2,56 milyon ETH’nin merkezi borsalardan ayrıldığını bildirdi.

2.56 milyon $ ETH, 2022’nin sadece 4 ayında merkezi borsalardan ayrıldı.

Borsalardaki rezerv bakiyesi önemli ölçüde düşmeye devam ediyor.

Grafiği Görüntüle: https://t.co/Zw1wG6gSempic.twitter.com/BVc3Btl4Zy

— IntoTheBlock (@intotheblock) 4 Mayıs 2022

Nisan ayında yaşanan oynaklık nedeniyle, Ethereum’un fiyatı, Nisan kapanışında 2.716 $ civarında düşük seviyeleri test ettiği için önceki ayı %17 düşüşle kapattı. Zincir içi analizler, borsalardaki ETH miktarının hızla düştüğünü gösteriyor ki bu bir yükseliş işareti olabilir.

Bu, ETH yatırımcılarının tarihsel getirilerden yararlanarak uzun vadede içinde olduklarını gösteriyor gibi görünebilir. Sonuç olarak, madeni paraların soğuk cüzdanlara sürekli göçü, uzun vadeli fiyat dalgalanmalarına işaret edebilir. Bunun nedeni, balina yatırımcılarının sık sık kripto para birimlerini uzun süre tutmak için borsalardan uzağa göndermesidir.

Yayınlandığı sırada, Ethereum son 24 saatte marjinal bir artışla 2.923 dolardan işlem görüyordu. 16 Kasım 2021’de kabaca 4.891 $’lık rekor seviyeye ulaştıktan sonra, Ethereum bu zirveden %40.18 aşağıda kaldı.

Ethereum kabulü artıyor

Ethereum’un bir ödeme yöntemi olarak kabulü artıyor. 6,5 milyon dolarlık Greenwich mülkünün sahibi, mülkün ödemesi olarak Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimlerini kabul etmeye istekli. Satış temsilcisine göre liste, Connecticut’taki bu lüks kasabada türünün ilk örneği. Bentley Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim ödemeleri ve bağışlar için Bitcoin, Ethereum ve stablecoin USD Coin dahil olmak üzere kripto para birimlerini kabul eden ilk üniversitelerden biri oldu.

U.Today tarafından daha önce bildirildiği gibi, İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın kripto araştırma başkanı Geoffrey Kendrick, Ethereum fiyatının uzun vadede hala 35.000 dolarlık yüksek bir hedefe ulaşabileceğine inanıyor.

Kendrick’e göre, Merge olarak adlandırılan hisse ispatına yakın geçiş, Ethereum’un fiyatına kesinlikle fayda sağlayacak. Raporlara göre, bir dizi gecikmeden sonra, çok beklenen ağ yükseltmesinin bu yıl içinde gerçekleşmesi planlanıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.