6th Man Ventures, ikinci bir kripto fonu için 145 milyon dolar artırıyor

6th Man Ventures, ikinci bir kripto fonu için 145 milyon dolar artırıyor

www.theblockcrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Hızlı alma

  • Mike Dudas tarafından ortaklaşa kurulan girişim sermayesi şirketi şimdiden 100’ün üzerinde yatırım yaptı.
  • İkinci 145 milyon dolarlık fonu, erken aşama kripto firmaları için 2 milyon dolara kadar çek yazacak.

6 kişilik Mike Dudasinci Man Ventures, ikinci girişim fonu için ünlü kripto yatırımcılarından birinden 145 milyon doların büyük kısmını topladı.

6inci Dudas ve StayTuned Digital CEO’su Serge Kassardjian tarafından ortaklaşa kurulan bir risk sermayesi şirketi olan Man Ventures, The Block ile yaptığı röportajda Dudas’ın 145 milyon dolarlık artışı kapatmanın son aşamaları olduğunu söyledi. Şimdiden 140 milyon dolar topladılar.

Fonun sınırlı ortakları arasında Galaxy Vision Hill, Three Arrows Capital, Sino Global Capital, FTX Ventures, Animoca Brands ve AngelList yer alıyor. Bunlara milyarder Bill Ackman, Andreessen Horowitz’den Marc Andreessen ve Chris Dixon, Multicoin Capital’den Tushar Jain ve Kyle Samani, ParaFi’den Ben Forman, Slow Ventures’tan Kevin Colleran ve Sam Lessin ve Solana’dan Raj Gokal dahil olmak üzere çok sayıda bireysel yatırımcı katıldı.

Dudas, geçen yıl stabilcoin firması Paxos’a katılmak için ayrılmadan önce 2018’de The Block’u kurdu. Şubat ayında Paxos’ta danışman rolüne geçti. Dudas ayrıca, golf kulüplerine erişimi elde etmek, merkezileştirmek ve genişletmek için NFT tarafından finanse edilen bir girişim olan LinksDAO’nun kurucu ortağıdır.

Dudas ve Kassardjian’ın 6 için oynayacakları sadece 7.4 milyon doları vardı.inci İnsanın ilk fonu. Dudas, ortalama çek büyüklüğü yaklaşık 100.000 $ olan bir “operatör fonu” olarak adlandırdı. Ama 6inci Man şimdi 100’den fazla proje ve protokole yatırım yaptı, ancak bunlardan sadece 20’si halka açık.

Bazı yatırımlara el konuldu. 6inci Adam, NFT pazar yeri Magic Eden’in beğenilerini destekledi; Egzersizi oyunlaştıran bir girişim olan STEPN; gökkuşağı cüzdanı; ve Etherscan. Bu başarılar Dudas’ı risk sermayesine tam zamanlı bir yol vermeye ikna etti. Geçen yılın sonlarında ikinci fon için sermaye toplamaya başladı.

Bu fon ve aslında 6inci Genel olarak insan, likit jeton yatırımı ve geç aşama turlarında da uğraşanlardan farklı olarak, tamamen risk sermayesine odaklanır. Tohum öncesi, tohum ve bazı A Serisi aşama anlaşmalarını hedefliyor, ancak öncekinden daha büyük bir çek boyutu ile 1 milyon ila 2 milyon dolar arasında.

“Biz tamamen girişimiz ve bu büyük, büyük bir şey. Jetonlarınızı çöpe atan adamlar olmayacağız,” diyen Dudas, bazı fonların şimdi dört yıl içinde yatırımlarından geri dönüş görmeyi beklediğini de sözlerine ekledi.inci Birinin on yıllık bir dönüş ufku var. 145 milyon doların, fon kapandıktan beş yıl sonrasına kadar dağıtılması gerekmediğini de sözlerine ekledi. Dudas, “Bunun bu pazarda gerçek bir avantaj olduğunu düşünüyoruz – acele etmemize gerek yok” dedi.

İkinci fon aracılığıyla şimdiden yaklaşık 20 yatırım yapıldı. Genel olarak konuşursak, Dudas üç kripto alanını hedefliyor: oynayarak kazanılan oyun ve metaverse projeleri; web3 ağları ve Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonlar (DAO’lar); ve altyapı.

neye göre 6inci Dudas, fon personelinin portföy şirketlerine pazarlama, medya ilişkileri, pazara giriş stratejisi ve iş geliştirme konularında yardımcı olacağını söyledi.

Dudas ve Kassardjian’a ek olarak, 6inci Biri Carl Vogel ve Aaron Kern’i ortak olarak getirdi. En son Paxos’ta kıdemli ürün müdürü ve ondan önce Google’da ürün müdürü olan Vogel, risk sermayesi firmasında yeni bir araştırma girişimini yönetiyor. Amaç, uygulamalı araştırmalar üretmektir. 6inci ZK-toplamaları ve DAO’ların nasıl yapılandırılacağı gibi konularda içgörüler sunarak kurucularla paylaşabilirsiniz.

Dudas’ın kurucuları fonuna çekmek için aklında bir satış noktası daha var: “Biz pislik ve paralı asker değiliz” dedi.

Mike Dudas, The Block’un kurucu ortağı ve eski CEO’sudur. Artık The Block’ta finansal bir çıkarı yok.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.