5 yükselen Metaverse, 2022’de dikkat edilmesi gereken NFT trendleri

5 yükselen Metaverse, 2022’de dikkat edilmesi gereken NFT trendleri

kriptoslate.com

58 m

Okuma süresi: ~5 m


Meta veri deposu ve NFT’ler, dijital dünyayı ve sanattan oyuna ve hatta yatırıma kadar uzanan endüstrileri etkiledi. Ancak, bu endüstriler henüz tam potansiyellerine ulaşmış değiller.

heyecan, Metave Reddit hepsi üzerinde çalışıyor NFT veya meta veri deposu projeler, yatırımcılar NFT’lere büyük bahis oynuyor ve yeni şirketler ortaya çıkıyor.

Peki, metaverse ve NFT’lerin geleceği nasıl görünüyor? Bundan sonra hangi endüstriyi alt üst edecekler? Ve önümüzdeki birkaç yılı hangi gelişmeler belirleyecek? Meta veri deposu ve NFT alanları içinde ortaya çıkan beş eğilime bakalım.

1. Artırılmış gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik (AR), AR uyumlu cihazların edinilmesi ve kullanılması daha ucuz olduğu için meta veriye giriş engellerini azaltacaktır. AR özelliklerine erişmek için herkes akıllı telefonunu kullanabilir. Bir örnek Pokémon GO hangi bitti 1,1 milyon 2020’de kümülatif uygulama indirmeleri.

Artırılmış gerçeklik şu anda erken aşamalarında, ancak gelecek yıllarda olgunlaşacak. Günlük yaşama değer katacak yeni bir yöntemdir. Dünya çapındaki artırılmış gerçeklik endüstrisinin, önümüzdeki yıllarda, 1 milyona varan bir piyasa değerlemesi ile büyüyeceği tahmin edilmektedir. 300 milyar dolar 2024’e kadar.

Birkaç işletme, müşterileri için artırılmış gerçeklik (AR) çözümleri geliştiriyor. Örneğin Apple üzerinde çalışıyor. AR/VR kulaklık. Üretim programı başlangıçta 2020’den 2022’ye ertelendi; ancak, söylentiler teknoloji devinin önemli üretim testlerini tamamladığını söylüyor.

2. Metaverse Ülkesi

Sosyal medya devinin ardından, Facebook adını Meta olarak değiştirdi sanal gerçeklik alanına yatırım yapma planını açıkladı, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve metaverse gayrimenkulüne ilgi arttı.

Bununla birlikte, sanal emlak piyasasındaki arazi parçaları alışılmadık yatırımlar gibi görünebilir. Gerçek şu ki, birçok açıdan gerçek dünyadaki gayrimenkullerle son derece karşılaştırılabilirler. Kripto varlık yönetimi tarafından yapılan son araştırmaya göre gri tonlamalıdijital dünya yakında bir 1 trilyon dolar girişim.

Yatırımcılar, birden çok nedenden dolayı metaverse tabanlı gayrimenkulü tercih ediyor. Yeni başlayanlar için, fiziksel mülk gibi sanal mülk, yetersiz. Sanal gayrimenkul sahibi olmak, meta veri deposu ortamında, aşağıdakiler gibi gelir getirici varlıklar oluşturmak için kullanabileceğiniz benzersiz bir arazi parçasına sahip olduğunuz anlamına gelir. kiralanabilir binalar veya sponsorlu etkinliklere sahip sanal alanlar.

İkincisi, metaverse gayrimenkulünün her bir parçası benzersizdir ve değiştirilemez bir belirteç (NFT) tarafından korunur. NFT, dijital (veya fiziksel) herhangi bir şey için bir tapu veya mülkiyet kanıtıdır.

Sanal emlak NFT’niz mülkiyetinizi sağlar ve mülkü farklı bir sahibine satmanıza olanak tanır. Ayrıca, o mülk için tüm işlemleri kaydederek, tapu çalışmasına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Esasen 21. yüzyılın dijital bir eylemidir.

3. Solana NFT’leri

NFT’ler, sanat eserleri, profil fotoğrafları, koleksiyonlar ve daha fazlası gibi dijital varlıklar için blok zinciri destekli makbuzlara benzer şekilde çalışır. Geçen yıl, NFT pazarı yaklaşık 25 milyar dolar ticaret hacminde, Ethereum ve yan zinciri ve 2. katman ölçeklendirme çözümleri ile rekabetin çok ötesinde.

Ancak solana NFT ekosisteminin popülaritesi geçtiğimiz yıl boyunca artmakta ve toplam satış hacmi 1 milyar dolar. Bu artan aktivite, önde gelen kuruluşların dikkatini çekti. Ethereumtabanlı NFT platformları.

Açık deniz, en popüler NFT pazarı, Solana’nın dahil edilmesiyle Ethereum dışındaki en büyük ikinci NFT ekosisteminden koleksiyonlar için destek ekledi. entegrasyon şu anda beta NFT pazarına göre.

Beklediğiniz an… @Solana resmi olarak OpenSea’de – ilk betamızla bugün başlıyor!https://t.co/VjhqeGHZxc

— OpenSea (@opensea) 6 Nisan 2022

OpenSea, 165 koleksiyonu desteklediğini iddia etse de, pazaryerinde zincirleme bir araştırma, 1.175.371 Solana NFT’leri platformda listelenir. Rarible, bu duyurunun ardından platformlarına Solana desteği eklemeye de karar verdi.

5 yukselen Metaverse 2022de dikkat edilmesi gereken NFT trendleri

Solana NFT alanına hakim olan NFT pazarları şunları içerir: güneş sanatı ve DigitalEyes, SolSea ve sihirli cennet göreceli olarak yeni gelenlerdir.

Magic Eden, geçtiğimiz ay toplam 41 milyon dolarlık satış hacmine sahip oldu. Bu küçük bir kısmı olsa da 2,5 milyar dolar Geçen ay OpenSea’de işlem gören Magic Eden, o dönemde 95.000’den fazla aktif kullanıcıya sahipti.

4. Metaverse Olayları

Artan erişilebilirlik, meta veri deposu oluşumlarının önemli bir nedenidir. Başlangıç ​​olarak, sanılanın aksine herkes sanal gerçeklik etkinliğine katılabilir. Modern web tarayıcıları güçlüdür ve doğru web platformuyla, herhangi bir mobil veya dizüstü cihazdaki bir bağlantıya basit bir tıklama ile meta veri deposuna erişilebilir.

Bu tür bir erişilebilirlik, toplumun hiçbir üyesinin teknolojik sınırlamalar nedeniyle çevrimiçi bir ekosisteme erişemeyeceğini ve onu kucaklayamadığını garanti ederek çevrimiçi ortamın demokratikleşmesine katkıda bulunur.

Yani sanal ortamda katılım kısıtlaması yoktur. Etkinlik organizatörleri, mekan kapasitesi veya tasarımı ile sınırlandırılmaz, bu da sonsuz ölçeklenebilirliğe izin verir.

Metaverse mekanları, birçok ders veya sunumun aynı anda gerçekleşmesi gerekiyorsa, ara odaları ve daha küçük alanlar gibi şeylere erişim ile bireysel bir etkinliğin veya konferansın özel taleplerini karşılayacak şekilde özelleştirilebilir. Sınırsız kapasite, sınırsız para kazanma anlamına da gelebilir.

Bir örnek ÇokluNFTgibi VR platformlarında sanal gece kulüpleri aracılığıyla metaverse tabanlı clubbing etkinliklerini düzenleyen bir metaverse platformu. merkezsiz ve Somnium Uzay.

5. Oyun Kazanmak İçin Oynayın

Oyna-kazan oyunları, oyuncuların oyun oynarken belirli görevleri yerine getirerek NFT kazanmalarını sağlayarak geleneksel oyun işini alt üst etti.

Buna göre Blockchain Oyun İttifakı İstatistik 1.4 milyon Benzersiz Aktif Cüzdanlar (UAW), 2021’de endüstrinin toplam kullanımının %49’unu oluşturan oyun uygulamaları (merkezi olmayan uygulamalar) ile günlük olarak etkileşime giriyordu.

Kazanmak için oyun konsepti, oyuncuların platformlar arasında varlık ticareti yapmalarını ve takas etmelerini sağlayarak oyun işini değiştirdi. Oyun içi varlıkların, oyundaki tüm varlıklara sahip oldukları ve bunları kontrol ettikleri için, oyna-kazan oyunları kullanılmaya başlanmadan önce gerçek dünyada hiçbir değeri yoktu.

Oyuncular, örneğin, bir oyunun en değerli varlıkları için en yüksek parayı ödeyeceklerdir. silahlar ve deriler, ancak bunları yalnızca oyun içinde kullanabilirler. Onları taşıyamaz veya başka varlıklarla değiş tokuş edemezlerdi. Geliştirici oyunun yapısını değiştirdiğinde ve varlıklar eski haline geldiğinde, oyuncular yatırımlarını kaybeder ve oyunu oynamaya devam etmek için yeni varlıklar elde etmek zorunda kalırlar.

Geleneksel oyunlar bu şekilde sadece zevk ve heyecan içindi. Blok zinciri ve kripto para birimlerinin dahil edilmesi, NFT’lerle sonuçlandı ve bu da OyunFi.

GameFi, oyuncuların varlıklarının değerini artırmalarını ve en sevdikleri oyunları oynarken para kazanmalarını sağladı.

Çözüm

Meta veri deposu ve NFT’ler, kripto alanında oldukça yeni ancak etkili iki sektördür. Pazar olgunlaştıkça, muhtemelen bu endüstrilerde daha fazla teknoloji, entegrasyon ve ürünün ortaya çıktığını göreceğiz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.