42.5K BTC’nin UST mandalı parçalanırken Luna Foundation Guard cüzdanından taşındığı bildirildi

42.5K BTC’nin UST mandalı parçalanırken Luna Foundation Guard cüzdanından taşındığı bildirildi

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Pazartesi günü Luna Foundation Guard’a (LFG) bağlı bir cüzdandan yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde Bitcoin’in (BTC) taşındığı ve Bitcoin’in fiyatının %11’den fazla düştüğü bir günde nihai hedefi hakkında soruları gündeme getirdiği bildirildi.

Blockchain araştırmacısı Blockchair’den elde edilen veriler Pazartesi günü, hedefi bilinmemekle birlikte 42.530.82827771 BTC’nin LFG cüzdanından harcandığını ortaya koydu. Fonların, sırasıyla yaklaşık 12.500 BTC ve 30.000 BTC olmak üzere iki gruba ayrıldığı ve bir kısmının kripto para borsası OKEX’e gönderildiği iddia ediliyor.

12.5k ve 30k BTC’yi ayrı yollara ayırmış gibi görünüyorlar.

Güya OKEX’e de bir yığın gönderildi pic.twitter.com/hlZtmMDcT5

— Daxx (@DaxxTrader) 9 Mayıs 2022

Aynı zamanda, Twitter hesabı Whale Alert, 12.531 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana aktarıldığını ortaya çıkardı. Whale Alert, büyük Bitcoin işlemleri hakkında izleme ve analitik raporlama sağlar.

Bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen cüzdana 12.531 #BTC (384.431.740 USD) aktarıldıhttps://t.co/4ZuCN34Fnr

— Balina Uyarısı (@whale_alert) 9 Mayıs 2022

Hareket, LFG’nin “UST sabitleyicisinin istikrarını proaktif olarak savunmak” için kararlı adımlar attığını açıklamasından bir günden kısa bir süre sonra geldi. [and] Daha geniş Terra ekonomisi”, ABD doları sabitinin altına düşen popüler algoritmik stabilcoin TerraUSD’ye atıfta bulunuyor. Önlemler arasında, UST sabitini korumaya yardımcı olmak için tezgah üstü ticaret firmalarına 750 milyon dolar değerinde BTC ödünç vermek ve piyasa koşulları istikrar kazanmaya başladıkça daha fazla Bitcoin biriktirmek için 750 milyon dolar değerinde UST ödünç vermek yer aldı.

1/ Son birkaç gün içinde, kripto varlıkları arasındaki piyasa oynaklığı önemli ölçüde arttı.

Piyasadaki çalkantı, eski varlık sınıflarında geçen haftanın belirsiz makro koşulları tarafından da yansıtılıyor.

— LFG | Luna Foundation Guard (@LFG_org) 9 Mayıs 2022

CoinMarketCap’e göre UST Pazartesi günü 0,9428 $’a düştü.

UST, Mart 2020 Covid-19 likidite olayı da dahil olmak üzere geçmişte iki kez sabit değerini kaybetti. Kaynak: CoinMarketCap

UST, Mart 2020 Covid-19 likidite olayı da dahil olmak üzere geçmişte iki kez sabit değerini kaybetti.

İlişkili: Balina Terra’nın UST stabilcoin’ini boşaltırken LUNA günde %20 düşüyor – ileride satış riskleri mi var?

Terra’nın (LUNA) değeri de hafta sonu boyunca önemli ölçüde düştü, ancak projenin kurucu ortağı Do Kwon, satışların protokole karşı koordineli bir saldırının sonucu olduğu konusunda uyardı. Ayrıca Pazar günü, LFG’nin “bitcoin pozisyonundan çıkmaya çalışmadığını” ancak fiyat sabitin altına düşerse UST satın almak ve fiyat daha yüksekse BTC satın almak için profesyonel bir piyasa yapıcısının eline sermaye koyduğunu açıkladı. pime eşit veya eşittir.

2/ İlk olarak, *LFG bitcoin pozisyonundan çıkmaya çalışmıyor*.

Amaç, bu sermayeyi profesyonel bir piyasa yapıcının elinde şu şekilde elde etmektir:

1) Fiyat < sabit ise KDV satın alın
2) Fiyat >= sabit ise BTC satın alın

böylece UST mandalı etrafındaki likiditeyi önemli ölçüde güçlendiriyor

— Do Kwon (@stablekwon) 9 Mayıs 2022

Pazartesi günü, Kwon ayrıca “Daha fazla sermaye dağıtacağını” tweetledi, ancak ne ölçüde olduğunu belirtmedi.

Aşırı piyasa oynaklığı, LFG’nin Genesis Trading ile tezgah üstü takaslar ve kripto girişim fonu Three Arrows Capital’den doğrudan alımlar yoluyla geçen hafta tamamladığı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasını takip ediyor. O zaman, kar amacı gütmeyen kuruluşun, madeni para başına ortalama 37.100 dolar fiyatla kabaca 3.5 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip olduğu söyleniyordu. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre, BTC fiyatı Pazartesi günü yaklaşık 30.300 dolara düştü.

Bu hikaye güncelleniyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.