26 bin dolara doğru yaşanan çöküşün ardından Bitcoin için sırada ne var? (BTC Teknik Analizi)

26 bin dolara doğru yaşanan çöküşün ardından Bitcoin için sırada ne var?  (BTC Teknik Analizi)

kriptopotato.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Birkaç haftalık konsolidasyondan sonra, Bitcoin artamadı ve sonunda aşağı yönlü kırıldı. Bu, önemli bir tasfiye kademesi ve 30 bin dolarlık kritik destek seviyesinin altına düşüşle sonuçlandı.

Teknik Analiz

Teknik Analiz Shayan

Günlük Grafik

Piyasa şu anda 30 bin dolar civarındaki önemli talep bölgesinin altında kalan likiditeyi yakaladı, ancak henüz bir geri dönüş belirtisi yok. Ayrıca, Bitcoin için bir sonraki destek seviyesi 24 bin – 25 bin dolar.

Öte yandan RSI göstergesi aşırı satım bölgesine geçti ve bunun üzerine çıkmak istiyor. Bu, daha önce kırılan 30 bin dolar – 32 bin dolar seviyesine kısa vadeli bir dönüş sinyali verebilir. Öte yandan ayılar tam güce sahip ve 24 bin dolar ile 25 bin dolar arasındaki talep bölgesine bir çöküş mümkün olmaya devam ediyor.

26 bin dolara dogru yasanan cokusun ardindan Bitcoin icin sirada

4 Saatlik Grafik

Düzeltmeler her zaman sürdürülebilir bir rallide mevcuttur. 69 bin dolardan büyük bir düşüşten sonra, Bitcoin bir devam düzeltme bayrağı deseni oluşturuyor ve son zamanlarda alt trend çizgisinin altına düştü ve bu da piyasada büyük bir çağlayana neden oldu. Fiyat sonunda 2021’in en düşük seviyesini kırdı ve 26 bin dolarda yerel bir dip kaydetti.

37 bin dolardaki son önemli destek artık fiyat için kilit bir direnç seviyesi haline gelirken, bir sonraki destek 24 bin dolar – 25 bin dolar talep bölgesinde olacak. Kısa vadeli konsolidasyon ve dalgalı fiyat hareketinin takip ettiği bir aralık aşaması, önümüzdeki haftalarda daha olası görünüyor.

1652576006 303 26 bin dolara dogru yasanan cokusun ardindan Bitcoin icin sirada

Zincir analizi hakkında

Shayan tarafından

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda 26 bin dolara düştü. Kısa Vadeli Hissedar SOPR, grafikte gösterildiği gibi ciddi bir çöküşle sonuçlanan birkaç ayın en düşük seviyesine düştü.

Aynı durum, Bitcoin’in son kapitülasyonun ardından yeni bir zirveye sıçramadan önce 29 bin dolara düştüğü Temmuz 2021’de de meydana geldi. STH-SOPR göstergesi ise Mayıs 2021’deki kapitülasyon aşamasında şu an olduğundan daha düşük seviyeler gösterdi. Sonuç olarak, piyasa bir panik ve belirsizlik halindedir, bu da acının henüz bitmeyebileceği anlamına gelir.

1652576006 353 26 bin dolara dogru yasanan cokusun ardindan Bitcoin icin sirada 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.