2022’de Görülecek En Çok İşlem Gören 5 Metaverse Coin

2022’de Görülecek En Çok İşlem Gören 5 Metaverse Coin

2022’de Görülecek En Çok İşlem Gören 5 Metaverse Coin

2022’de Görülecek En Çok İşlem Gören 5 Metaverse Coin 2021 sona ererken, birkaç Metaverse projesi önümüzdeki yıl büyük potansiyel gösteriyor. Olağanüstü bir işlem hacmi ve genel derecelendirme ile bu makaledeki Metaverse madeni paraları, kriptoda mevcut pazar liderleridir. Şu anda 2022 için büyük potansiyele sahip, en yüksekten en yükseğe 24 saatlik işlem hacmine göre sıralanmış, en çok işlem gören beş Metaverse madeni parasına bir göz atalım.

içindekiler

  • 1 # 5 Chromia (CHR) – 110 milyon dolar
  • 2 # 4 KomşumAlice (ALICE) – 133 milyon dolar
  • 3 # 3 Axie Infinity (AXS) – 184 milyon dolar
  • 4 # 2 Merkezi olmayan (MANA) – 510 milyon dolar
  • 5 # 1 Sandbox (SAND) – 1,1 milyar dolar
5. Chromia (CHR) – 110 milyon dolar

Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Chromia, gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmayı kolaylaştıran bir Metaverse proje platformudur. Eşsiz bir mimariye sahip olan Chromia, Ethereum uygulamalarıyla iyi çalışır ve geliştiricilerin uygulamaları önemli ölçüde daha hızlı programlamasına olanak tanır.

378 milyon dolarlık piyasa değeri olan blockchain tabanlı bir oyun olan My Neighbor Alice de dahil olmak üzere, eleştirmenlerce beğenilen birkaç oyun Chromia tarafından desteklenmektedir. Buna ek olarak Chromia, 260 milyon dolarlık piyasa değeri olan Mines of Dalarnia’yı da sunuyor.

CHR şu anda 0,80 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik hacim 110 milyon dolar. Piyasa değeri, 567,3 milyon CHR tirajlı 456 milyon ABD dolarıdır.

Chromia’yı Binance, KuCoin, FTX, Poloniex, PancakeSwap, Crypto.com ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

4. KomşumAlice (ALICE) – 133 milyon dolar

2022’de piyasaya sürülecek olan Komşum Alice, şu anda Chromia blok zincirine dayanan bir çiftlik ve inşaatçı oyunudur. Oyun, kullanıcıların sanal adalar satın almalarına ve bunları benzersiz öğelerle yükseltmelerine olanak tanır, böylece oyuncular adalarından para kazanabilir.

ALICE, Ethereum blok zincirine dayanan yerel ERC-20 belirtecidir. Sahiplerin oynamasına,  yatırım yapmasına ve Komşum Alice ekosisteminin bir parçası olmasına olanak tanır. Oyun, 2022 baharında piyasaya çıkacak ve şu anda en hiper Metaverse madeni paralarından ve projelerinden biri.

Yazının yazıldığı sırada ALICE, 24 saatlik 134 milyon dolarlık hacimle 12.30 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 30.6 milyon token sirkülasyonu ile 376 milyon ABD dolarıdır.

ALICE’ı Binance, KuCoin, FTX, Poloniex, Crypto.com Exchange ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

3. Axie Infinity (AXS) – 184 milyon dolar

Mart 2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity, o kadar popüler olan en popüler blok zinciri tabanlı oyunlardan biridir ki, oyunun arkasındaki ekip özellikle oyun için tam bir blok zinciri yarattı. Blok zincirine Ronin denir ve Ethereum’un bir yan zinciridir.

Eksenler belirli özelliklere sahip canavarlardır ve yükseltilebilir veya takas edilebilir. Oyuncular, bir arenada diğer oyuncularla savaşmak ve ödüller kazanmak için Eksenlerini kullanabilirler.

Ekip, altyapının kritik bölümlerinde dikey ve yatay geliştirmeler yapmaya devam ederken, 2022 Axie için büyük bir yıl olacak gibi görünüyor. Ürün hattına göre, Battles V2, RON ve Land Gameplay gelecek yıl piyasaya sürülecek ve bu da AXS’i hızla yeni zirvelere taşıyabilir.

Yazının yazıldığı sırada AXS, 24 saatlik 184 milyon dolarlık hacimle 92.04 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri, 60.9 milyon jetonluk bir dolaşım hacmi ile 5,6 milyar ABD dolarıdır.

Binance, Coinbase, FTX, KuCoin, Bitfinex, Gemini, Kraken ve daha fazlası dahil olmak üzere büyük borsaların çoğunda AXS satın alabilirsiniz.

2022'de Görülecek En Çok İşlem Gören 5 Metaverse Coin
2022’de Görülecek En Çok İşlem Gören 5 Metaverse Coin

 

 

2. Merkezsiz (MANA) – 510 milyon dolar

Kişisel favorilerimden biri ve 3D metaverse projelerinde öncü olan Decentraland, çeşitli deneyimler sağlayan ve kullanıcıların arazi varlıklarını satın alıp paraya çevirmesine olanak tanıyan 3D blok zinciri tabanlı sanal bir platformdur.

Decentraland, Şubat 2020’den beri halka açıktır ve kriptoda en uzun süredir devam eden 3D metaverse projesidir. Decentraland’s’e yakın olan diğer tek proje The Sandbox.

Herkes resmi web sitesini ziyaret ederek ve Chrome’da MetaMask’a bağlanarak Decentraland’ı deneyebilir. Cüzdanınızın Ethereum zincirine ayarlandığından emin olun ve keşfetmenin keyfini çıkarın!

Decentraland halihazırda piyasadaki en yüksek puanlı projelerden biri olsa da, MANA, Decentraland üzerine giderek daha fazla platform inşa edildiğinden, önümüzdeki yıl fiyatı kolayca ikiye veya üçe katlayabilir.

Yazıldığı sırada MANA, 24 saatlik 518 milyon dolarlık işlem hacmiyle 3.26 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri, dolaşımda 1,82 milyar jeton hacmi ile 5,95 milyar ABD dolarıdır.

Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken, FTX, Uniswap ve daha fazlası dahil olmak üzere büyük borsaların çoğunda MANA satın alabilirsiniz.

# 1 Sandbox (SAND) – 1,1 milyar dolar

Decentraland’den sonra piyasadaki en yüksek ikinci Metaverse projesi olan The Sandbox‘ın gelecek yıl için mükemmel bir potansiyele sahip olduğuna şüphe yok. İlk alfa sezonunu başarıyla tamamlayan ekip, yakında ikinci bir alfa sezonuna hazırlanıyor.

Korumalı alan, kullanıcıların arazi satın almasına ve para kazanmasına olanak tanıyan Ethereum tabanlı bir 3D meta veri deposudur. Ödül kazanmak için görevler, oyunlar ve zorlukları içeren eğlenceli bir deneyim sunar. Korumalı alan, platformda yerel para birimi olarak kullanılan SAND jetonunu da içerir.

The Sandbox’ın indirilebilir bir istemcisi olduğundan, diğer Metaverse projelerine kıyasla rakipsiz bir kaliteye sahiptir. The Sandbox dünyasını tanımlamanın en iyi yolu Minecraft ve Fortnite melezidir.

SAND şu anda 24 saatlik 1.1 milyar dolarlık işlem hacmiyle 5.82 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri, dolaşımdaki 919 milyon token ile 5,3 milyar dolar.

Binance, KuCoin, FTX, Uniswap, Kraken, Bitstamp ve daha fazlası dahil olmak üzere büyük borsaların çoğunda SAND satın alabilirsiniz.Metaverse

Açıklama: Bu ticaret veya yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir kripto para birimi satın almadan önce daima biraz araştırma yapın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.