2022’de dünya çapında günde 20’den fazla 3.000 Bitcoin ATM’si kuruldu

2022’de dünya çapında günde 20’den fazla 3.000 Bitcoin ATM’si kuruldu

finbold.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto para kullanımı daha yaygın hale geldikçe sektör, Bitcoin ATM’leri gibi geçişi kolaylaştırmak için altyapıyı devreye sokuyor.

Kripto para piyasasının şu anda aşağı yönlü bir baskı yaşamasına rağmen, bu tür makinelerin sayısı artmaya devam ederken, dünya genelinde Bitcoin ATM’lerinin kurulumunu engellemedi.

Finbold tarafından elde edilen verilere göre 1 Ocak’ta dünya genelindeki Bitcoin ATM’lerinin sayısı 34.340; Ancak, Coin ATM Radar’a göre, 10 Mayıs’ta bu sayı 37.338 Bitcoin ATM’si ile o tarihten bu yana yaklaşık 3.000 arttı.

2022de dunya capinda gunde 20den fazla 3000 Bitcoin ATMsi kuruldu

2022’nin başından bu yana, günlük ortalama 23 adet olmak üzere toplam 2.998 Bitcoin ATM’si kuruldu. Coin ATM Radar’ın dünyadaki tüm Bitcoin ATM’lerini izlemediği göz önüne alındığında – gerçek sayı önemli ölçüde daha yüksek olabilir.

Buna karşılık, başka bir çalışmada Finbold, 2021’de yaklaşık 20.000 yeni Bitcoin ATM’sinin inşa edildiğini ve her gün 50’den fazla yeni makinenin etkinleştirildiğini buldu.

Çalışmakta olan Bitcoin ATM’lerinin artan sayısıyla, kripto para birimleri dünya çapında daha yaygın kabul gördüğü için makinelerin daha önemli hale geldiği açıktır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri, en fazla sayıda Bitcoin ATM kurulumunu gördü.

Bitcoin ATM büyümesi

Bitcoin ATM’leri, çoğu kripto para ticaret platformunda gerekli olan Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerinden geçmek zorunda kalmadan varlıktan yararlanmak isteyen kripto para yatırımcıları arasında popülerdir.

Ayrıca, ATM’ler, Bitcoin ödemelerinin kolaylaştırılmasına yardımcı olmak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Özellikle kayda değer olan şey, müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapmalarını sağlayarak daha fazla işletmenin kriptodan kazanç sağlayacak şekilde konumlanmasıdır.

Bu özellik, Bitcoin’in El Salvador’da ve son olarak Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yasal nakit olarak belirlenmesiyle daha da desteklendi.

Şirketler için, müşterilerin kripto para birimini hem satın almasına hem de satmasına olanak tanıyan çift işlevsellik özelliği ile donatılmış iki yönlü ATM’leri teşvik ediyorlar. Bu makinelerde bulunan çok işlevli yeteneklerin bir sonucu olarak iki yönlü ATM’lere olan talep artmaktadır.

Daha geniş kripto para piyasasına benzer şekilde, üreticiler karlarını artırmak için makinenin kullanıcı dostu özelliğinden yararlanmaya çalıştıkça Bitcoin ATM ortamı bir dönüşüm geçiriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.