2021’de kripto pazarları için gerçekten önemli olan şey

2021'de kripto pazarları için gerçekten önemli olan

2021’de kripto pazarları için gerçekten önemli olan şey

2021’de kripto pazarları için gerçekten önemli olan 2021 sayesinde çoğu, en azından kriptoyu duydu – sadece Bitcoin ve Ethereum değil, aynı zamanda DOGE ve SHIB gibi altcoinlerin yanı sıra NFT’ler ve Metaverse gibi terimler.

CoinDesk Research’ün yıllık Crypto Review 2021’inde, kripto para piyasalarında geçen yılın gelişimine damgasını vuran en önemli konulardan ve ölçümlerden bazılarını özetlemek istiyoruz.

CoinDesk Research 2021 Yıllık Kripto İncelemesinin tamamını buradan okuyun.

Tüm finansal varlıklarda olduğu gibi, bir “inceleme yılına bakıldığında, genellikle ilk olarak piyasa performansı düşünülür. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH), geleneksel makro varlıkların oldukça üzerinde sırasıyla %60 ve %407 kazançlar kaydetti.

Ethereum blok zincirinin doğal varlığı olan ether, geleneksel yatırımcıların yatırım tezlerini formüle etmeden önce hala gidecek bir yolu varken, Bitcoin, 2021’de 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunda, tüm profesyonel yatırımcıların zihnine sağlam bir şekilde demir attı. Buna ek olarak, Bitcoin tüm makro varlıklarla da ilişkili kalmadı ve bu da yöneticiler 2022’de portföy yapılarını ele almaya çalıştıkları için varlık için ilginç bir değer önerisi yapabilir. Bununla birlikte, Bitcoin’in S&P 500 ile korelasyonu 2021’in dördüncü çeyreğinde yükseldi ve yatırımcıların Bitcoin ve hisse senetlerini birlikte riskli varlıklar olarak alıp sattığını gösteriyor.

Bitcoin tanıtımı ve teknoloji geliştirme

Piyasa performansı bir yana, 2021 benimseme ve teknoloji açısından Bitcoin için büyük bir yıldı. Haziran ayında El Salvador, Bitcoin’in yasal ihale olacağını duyurdu; Bu açıklama, Bitcoin’in ülke genelinde bir ödeme şekli olarak kabul edilmesini gerektiren bir yasanın yürürlüğe girdiği Eylül ayında gerçekleşti. 2021’de kripto pazarları için gerçekten önemli olan

Bununla bağlantılı olarak, Başkan’ın cep telefonundan yapılan birkaç hükümet Bitcoin alımı vardı. Bu arada, ülkenin resmi bitcoin cüzdanı Chivo’yu kullanmak için kaydolan Salvadorlulara 30 dolarlık ücretsiz bir bitcoin gönderildi ve Bitcoin’in ticaret katmanı olan Lightning Network’e (daha fazlasını buradan okuyun) daha yumuşak bir kaldıraç sağlamak için bir taahhütte bulunuldu. Bitcoin ekonomisi. Lightning Network’e atfedilen Bitcoin miktarı, 2021’de inanılmaz derecede hızlı bir şekilde büyüdü ve Bitcoin için dijital nakit kullanım durumuna yeni bir soluk getirdi.

2021de kripto pazarlari icin gercekten onemli olan sey

Ethereum, dalgalanmasının önemli bir bölümünü, protokolü ana akım haline getiren değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) yükselişine bağlayabilir. NFT’ler, sahiplik kanıtı halka açık bir blok zincirinde doğrulanabilen fiziksel öğelerin veya dijital olarak yerel öğelerin dijital temsilleri olarak hareket edebilen benzersiz belirteçlerdir. Bu nedenle, NFT’ler, bir blok zincirindeki koleksiyonların dijital mülkiyetinin ilk yinelemesi olarak adım atmaya çalışıyor. OpenSea, 2021’de NFT sektörünün sevgilisiydi ve perakende yatırımcılara dijital bir sanat pazar yeri getirdi.

Kripto ve DLT şirketlerine yatırım

1641560916 834 2021de kripto pazarlari icin gercekten onemli olan sey

Kurumlar ve düzenlemeler dünyasında, sermaye blok zinciri ve kripto şirketlerine aktı. Blockdata’dan alınan verilere göre, bu şirketler 2021’de 23 milyar dolar fon topladı ki bu, 2017’den 2020’ye kadar toplanan toplam tutardan daha fazla. Hatta Aralık ayında NYDIG için 1 milyar dolarlık bir sermaye artışı gördük ve FTX iki tur fonlamada 1 milyar dolardan fazla para topladı. 2021’de kripto pazarları için gerçekten önemli olan

kripto düzenlemesi

Düzenleyici bir bakış açısıyla, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kriptoyu ciddiye alıyor. Çin’in Bitcoin madenciliğini ve kripto ticaretini tamamen yasakladığını gördük. Hindistan ve Nijerya da aynısını yapmaya çalıştı. İngiltere Merkez Bankası, kripto varlık büyümesinin, daha geniş finansal ağlarla giderek daha fazla bağlantılı hale geldiği için bir finansal istikrar raporunda potansiyel bir tehdit olduğunu söyledi.

“Kripto” kelimesi, kısmen kripto vergi raporlama rejimi nedeniyle 1 trilyon dolarlık bir altyapı faturası kesildiğinde Kongre salonlarında bile yankılandı. Kriptonun düzenleyici katılımı ve tartışılması, kriptonun burada kalacağına ve bu nedenle “vatandaşları güvende tutmak” için düzenlenmesi gerektiğine dair yaygın inancın göstergesidir.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.