2020’nin Pickle Finance Hackerları, Tornado Cash Yoluyla 1.800 Ethereum’u Akladı

2020’nin Pickle Finance Hackerları, Tornado Cash Yoluyla 1.800 Ethereum’u Akladı

tr.ethereumworldnews.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hızlı çekim:

  • Pickle Finance’in 2020 bilgisayar korsanları, Tornado Cash aracılığıyla 1.800 Ethereum’u akladı
  • DAI’nin yaklaşık 20 milyon dolarlık sabit parası, istismar sırasında protokolden çalındı.
  • Tornado Cash, bu bireyler ve hacker grupları için tercih edilen mikser olmaya devam ediyor.

Pickle Finance’teki 2020 istismarının failleri, popüler Tornado Cash mikseri aracılığıyla 1.800 Ethereum’u (yaklaşık 2.600 dolarlık bir ETH oranı kullanılarak yaklaşık 4.68 milyon dolar değerinde) akladı. PeckShieldAlert ekibine göre, çalınan fonlar son 10 saat içinde ve 100 ETH’lik partiler halinde aklandı.

#PeckShieldAlert @picklefinance çalınan fonlarının ~1.800 $ETH’si, son 10 saat içinde @TornadoCash aracılığıyla aklandı.
22 Kasım 2020, @picklefinance DAI PickleJar stratejisinden yararlanıldı. pic.twitter.com/byp5HitGow

— PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) 8 Mayıs 2022

Pickle Finance’ten 20 milyon dolarlık dijital varlık çalındı

Aklanan Ethereum, Kasım 2020’de Pickle Finance’ten çalınan toplam 20 milyon dolarlık dijital varlığın bir parçası. Saldırının resmi otopsisine göre, bilgisayar korsanları 19.759.355 DAI çaldı. Bu da, yıllar içinde saldırganların, DAI’nin stablecoin’i aracılığıyla kaybedilen fonların hareketini maskelemek için fonları ETH’ye dönüştürdüğü anlamına geliyor.

Hackerlar Ethereum Aklamak İçin Tornado Cash’i Tercih Etmeye Devam Ediyor

Pickle Finance korsanları, haksız kazanılmış servetlerini aklamak için Ethereum Tornado Cash mikserini kullanan bir kişi veya grup listesine katılıyor. Lazarus olarak bilinen devlet destekli Kuzey Koreli hacker grubu, birçok kez Ronin Network ve Axie Infinity platformundan çalınan fonları Tornado Cash mikserine gönderirken yakalandı.

Ek olarak, 2017’nin Parity multisig istismarının bilgisayar korsanları, Tornado Cash’in popüler Ethereum karıştırıcısında 25.5 milyon dolar değerinde 9.000 Ethereum’u aklamak için yakın zamanda vurgulandı.

Kripto karıştırıcılar, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin de dikkatini çekti. İlk olarak, OFAC ofisi Blender.io’nun Bitcoin karıştırıcısını, Amerika Birleşik Devletleri için tehdit oluşturan yasadışı işlemlere yardım ettiği ve Lazarus olarak bilinen Kuzey Koreli hacker grubuna çalınan fonların aklanmasında yardım ettiği için onay verdi.

[Feature image courtesy of Unsplash.com]


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.