2000 doların altında Ethereum; Yakında Bir Rölyef Ralli Görecek Miyiz?

2000 doların altında Ethereum;  Yakında Bir Rölyef Ralli Görecek Miyiz?

www.newsbtc.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ethereum, kripto çöküşünün ardından ağır şekilde kan kaybetti. Bitcoin 30.000 dolarlık fiyat işaretinin altında kaldığı için diğer altcoinlerin fiyatları da bunu izledi. Ethereum’un mevcut fiyatı 2022’de yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

Altcoin, bir hafta önce kısa bir toparlanma sağlamaya çalışmıştı, ancak daha geniş piyasa zayıflığı sonunda içeri girdi ve daha da düşmesine neden oldu.

Yazma sırasında ETH, 2500 dolarlık ana destek hattının altında görülüyor. Artan korku endeksinin yatırımcıları piyasadan çekmesiyle satış baskısı hızlandı.

Teknik görünümden, Ethereum daha da düşecek ve ardından 2500 doların üzerinde bir toparlanma gerçekleştirebilir. Ethereum’un uzun giriş noktası 2500$’da olabilir, stop loss 2400$’da ve kârı sırasıyla 3000$ ila 3100$ fiyat seviyesinde olabilir.

Ethereum Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

2000 dolarin altinda Ethereum Yakinda Bir Rolyef Ralli Gorecek Miyiz

Ethereum’un fiyatına, aynı seviyenin altına düşmeden önce 43 hafta boyunca 2500 dolar seviyesinde destek verildi. Basın zamanında, ETH 1907 dolardan işlem görüyordu. Madeni para bu fiyat seviyesine en son Ağustos 2021’de dokunmuştu.

1900 dolar seviyesinin altında bir hareket beklenebilir ve ETH bir sıçrama yapmadan önce 1700 dolar alanında geçici destek bulabilir. Altcoin uzun bir azalan çizgi (sarı) gösterdi ve basın zamanında ETH azalan çizginin altına düştü.

Madeni para büyük ölçüde indirimli olduğu için fiyatın geri gelme olasılığı göz ardı edilemez. ETH’nin başarılı bir fiyat toparlanması olması için 2500 doları ve ardından 3000 doları geri alması gerekiyor. Son 28 saat içinde ETH piyasa değerinin %8,8’ini kaybetti ve geçen hafta kripto para %30’un üzerinde değer kaybetti.

Teknik Analiz

1652416707 259 2000 dolarin altinda Ethereum Yakinda Bir Rolyef Ralli Gorecek Miyiz

ETH’nin fiyatı 20-SMA’nın altında görüldü ve bu da yatırımcıları parayı satın almaktan uzak tuttu. 20-SMA’nın altındaki bir okuma, satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiği anlamına geliyordu. ETH 2500 dolarlık kritik desteğinin altına düştüğü için boğalar yoruldu.

Göreceli Güç Endeksi, piyasada yoğun bir satışa işaret ettiği için büyük ölçüde yükseliş olarak kabul edilen 20 işaretine yaklaşıyordu. RSI en son Ocak ayında bu aralıkta gezindi ve bu gösterge için birkaç ayın en düşük seviyesine işaret etti.

1652416707 128 2000 dolarin altinda Ethereum Yakinda Bir Rolyef Ralli Gorecek Miyiz

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama, grafikte düşüş sinyali verdi. MACD, madeni para için negatif bir fiyat hareketini vurgulayan büyüyen kırmızı sinyal çubukları gösterdiği için düşüş eğilimine girdi. Öte yandan, alıcıların yeniden canlanması fiyatların kısa süreliğine yükselmesine yardımcı olabilir.

Chaikin Para Akışı, sermaye çıkışını ve girişlerini gösterir. Gösterge yarı çizginin altındaydı ve bu, sermaye çıkışlarının, basın zamanında girişlerden daha büyük olduğu anlamına geliyordu. Alıcıların piyasadan ayrılması nedeniyle sermaye girişleri olumsuz etkilenmiştir.

Unsplash’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.